مجله انتخاب

حرفه ی پرستاری در فرانسه
تاریخ : 1402/9/11

برای انجام حرفه پرستاری باید دارای مدرک لیسانس در رشته پرستاری باشید. این آموزش سه سال طول می کشد (ورود از سال دوم هم امکان پذیر است.) فارغ التحصیلان رشته پرستاری باید امتحان ورودی را برای پیوستن به خدمات دولتی بگذرانند. این آزمون شامل دو مرحله آزمون شفاهی است که توسط روسای فرهنگستان و معاونان آموزشی برگزار می شود. دستمزد حقوق یک پرستار در بیمارستان عبارت است از: پس از 1 سال کار: 2026 یورو دریافت خالص ماهانه پس از 5 سال کار: 2207 یورو دریافت خالص ماهانه پس از 20 سال کار: 2924 یورو دریافت خالص ماهانه

تحصیل در رشته حقوق در کشور فرانسه
تاریخ : 1402/9/8

در سه سال مقطع کارشناسی رشته حقوق دروس حقوق خصوصی، حقوق عمومی، حقوق اروپا، تاریخچه حقوق و موسسات، روابط بین الملل، قانون مالیات، قانون تجارت، قانون کار ارائه می شود. دانشجویان در دوره دو ساله مقطع کارشناسی ارشد می توانند در یکی از گرایشهای حقوق خصوصی، حقوق عمومی، حقوق بین الملل ادامه تحصیل دهند. در مقطع دکتری همانند ایران دانشجو باید یک موضوع را برای تز خود با راهنمایی استاد راهنما انجام دهد و پس از دفاع از آن مدرک دکتری به او اعطاء می شود. تحصیلات لازم برای وکیل شدن در فرانسه ؟ برای وکیل شدن در فرانسه داوطلبان باید پس از اخد مدرک کارشناسی ارشد در امتحان ورودی EDA شرکت نمایند.

تحصیل در رشته داروسازی در فرانسه
تاریخ : 1402/9/5

ورود به سال اول لیسانس این رشته از طریق دو دوره PASS یا L.AS انجام می‌شود. در دوره اول (سال دوم و سوم) دروس کاربردی در محصولات بهداشتی (داروها، دستگاه های پزشکی و غیره) ارائه می شود: فیزیک، شیمی، زیست شناسی، مکانیسم بیماری ها، تشخیص ها و درمان های بیولوژیکی، مولکول ها و مواد فعال، فرمولاسیون و ساخت دارو. در طول کار عملی، دانشجویان آزمایش هایی را در زمینه تجزیه و تحلیل بیولوژیکی برای تشخیص بیماری ها، مطالعه اثر داروها و غیره طراحی و انجام می دهند و دوره های کارآموزی اجباری در داروخانه هم باید بگذرانند.

انواع کمک هزینه های مختلف برای دانشجویان در فرانسه
تاریخ : 1402/8/11

دانشجویان می توانند اقداماتی را برای دریافت کمک هزینه های تحصیلی انجام دهند: 1. APL، کمک مسکن شخصی ؛ 2. ALS، کمک هزینه مسکن اجتماعی؛ 3. بورسیه تحصیلی آموزش عالی بر اساس معیارهای اجتماعی؛

ارزانترین و گران ترین شهرهای دانشجویی در فرانسه
تاریخ : 1402/8/4

طبق آخرین آمار موسسه UNEF (اتحادیه ملی دانشجویان فرانسه) منتشر شده در سال 2023 ده شهر ی که بالاترین هزینه زندگی دانشجویی را دارند، شهرهای زیر میباشند :

معرفی آزمون DELF
تاریخ : 1402/7/22

این دیپلم، دیپلم رسمی اعطا شده از جانب وزارت آموزش ملی فرانسه است، اعتبارش محدود نیست و اعتبار مادام العمر دارد. این آزمون چهار نوع آزمونDELF TP /DELF Junior / DELF Prim / DALF دارد و در حال حاضر بصورت کاغذی در ایران برگزار میشود. سوالات بصورت تستی و تشریحی هستند و موقع ثبت نام باید سطح مورد نظر را انتخاب کرد. در هر آزمون 4 مهارت سنجیده میشود، هر مهارت 25 نمره دارد که مجموع نمرات 100 میشود و حداقل نمره قبولی 50 میباشد و حداقل نمره قبولی هر مهارت 5 میباشد.

whatsapp